Prelegenci

Poznaj specjalistów, którzy zdecydowali podzielić się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem:

Błażej Adamczyk

Główny architekt systemów IT w COI. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa systemów IT i reverse engineering. Bug hunter i zwolennik podejścia full/responsible disclosure. Fanatyk Linuxa i wszelkiego Open Source. Specjalizuje się w technologiach wirtualizacji systemów i sieci komputerowych. Nie zatrzymuje swojej wiedzy tylko dla siebie, wykłada na Politechnice Śląskiej, gdzie dzieli się nią z początkującymi inżynierami.

Bartosz Chałek

Ekspert ds. bezpieczeństwa IT CERT ING Banku Śląskiego, absolwent Informatyki na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Programista z wieloletnim stażem, security researcher. Obecnie pracujący na stanowisku pentestera i threat huntera.

Piotr Czopik

Piotr Czopik to expert d.s. bezpieczeństwa, trener i audytor z 10 letnim doświadczeniem, pracujący w dziale usług profesjonalnych firmy Clico. Specjalizuje się w bezpieczeństwie sieciowym. W Clico odpowiedzialny jest za technologię Check Point oraz rozwiązania z zakresu zarządzania podatnościami.

Adam Haertle

Redaktor naczelny ZaufanaTrzeciaStrona.pl, z zawodu prelegent, trener i wykładowca. Od 2004 regularnie występuje na wszystkich dużych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu w Polsce, gdzie zbiera najwyższe oceny w ankietach uczestników.
Wykładowca studiów podyplomowych na SGH. W 2018 poprowadził ponad 100 prelekcji dla grup otwartych oraz zamkniętych w całej Polsce, poświęconych kwestiom bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń związanych z korzystaniem z bankowości elektronicznej, prywatności oraz ochrony informacji w przedsiębiorstwie. W swoich prezentacjach prostym, przystępnym językiem i na prawdziwych przykładach opisuje realne zagrożenia czyhające na firmy i użytkowników. Bezpieczeństwem zawodowo zajmuje się od kilkunastu lat, najpierw w firmie Deloitte a następnie w UPC, gdzie przez 12 lat odpowiadał za wszystkie kwestie związane z ochroną informacji w kraju oraz regionie. Od siedmiu lat prowadzi pod adresem ZaufanaTrzeciaStrona.pl jeden z najpopularniejszych polskojęzycznych serwisów internetowych poświęconych bezpieczeństwu informacji. Organizator jednej z najwiekszych konferencji branżowych What The H@ck (https://wthconf.pl)

Adrian Kapczyński

Uczeń Profesora Andrzeja Grzywaka, pasjonat informatyki, od ponad 20 lat zgłębiający zagadnienia związane z bezpieczeństwem teleinformatycznym.
Wykładowca akademicki Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej, działacz społeczny, kierownik projektów, konsultant strategiczny, trener i audytor.
Przewodniczący komitetu nr 309 (ds. biometrii) Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz uczestnik prac grupy ds. biometrii przy Związku Banków Polskich. Inicjator konferencji dedykowanej tematyce silnego uwierzytelniania oraz założyciel wortalu tematycznego poświęconego biometrii. Członek ACM, IEEE, ISACA, ISSA, USPTC. W ramach Polskiego Towarzystwa Informatycznego: dyrektor regionalny Izby Rzeczoznawców, członek Rady Naukowej, członek zarządu Sekcji Cyberbezpieczeństwa oraz przewodniczący Sekcji Przyszłości IT.
Sympatyk społeczności 17 53c, koła naukowego SecFault oraz katowickiego Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Miłośnik wekeendowej lektury, podcastu "na podsłuchu" oraz spotkań w cyklu Sekurak Hacking Party.
Pomysłodawca projektu INSB.

Mateusz Kocielski

Od lat zajmuje się zawodowo bezpieczeństwem. Członek zespołu LogicalTrust.net, gdzie prowadzi testy penetracyjne oraz badania. Brał udział w analizach bezpieczeństwa ponad setki aplikacji mobilnych oraz webowych. Występował na wielu konferencjach. Znalazł błędy m.in. w oprogramowaniu PHP, Apache, Microsoft, OpenSSH, FreeBSD, NetBSD. Współtwórca oprogramowania open source (m.in. PHP, NetBSD).

Maciej Kofel

Pentester, trener, autor. Od 8 lat związany z branżą IT security. Swoją karierę zaczynał pracując w działach takich jak Security Monitoring czy Vulnerability Management, gdzie poznawał stronę defensywną bezpieczeństwa. Z kolei w ostatnich kilku latach działa po stronie ofensywnej przeprowadzając testy penetracyjne aplikacji webowych i infrastruktury. W roli Pentestera szlifował swoje umiejętności w sektorze bankowym, w consultingu, a także w Software House. W 2018 roku rozpoczął także działalność jako szkoleniowiec z dziedziny, która jest mu najlepiej znana, czyli testów penetracyjnych webaplikacji. Poprzez prowadzenie szkoleń może realizować od zawsze tkwiącą w nim chęć przekazywania wiedzy i pomagania innym.

Piotr Kozowicz

Ekspert ds. bezpieczeństwa IT CERT ING Banku Śląskiego, absolwent Informatyki na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. 11 lat doświadczenia jako administrator systemów instytucji finansowych grupy ING, obecnie na stanowisku pentestera i threat huntera.

Radosław Olko

Nikomu nie znany student Politechniki Śląskiej, jeden z pierwszych członków koła SecFault. Zwolennik wolności oprogramowania i automatyzacji wszystkiego co może zostać zautomatyzowane. Szczególnie zainteresowany niższymi warstwami komputerów i urządzeń wbudowanych - sprzętem i systemami operacyjnymi.

Jakub Plusczok

Od ponad 12 lat związany ze społecznością IT na Śląsku. Absolwent Politechniki Śląskiej na kierunku Informatyka. Od prawie dziesięciu lat zajmuje się tematyką cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji. Współorganizator grupy "17 53c" zajmującej się bezpieczeństwem sieci i systemów IT. W pracy zawodowej szczególny nacisk kładzie na szkolenie pracowników, uważając, że w kwestach cyberbezpieczeństwa to technologia jest uzupełnieniem dla człowieka, a nie odwrotnie.

Wojciech Reguła

Starszy Specjalista ds. bezpieczeństwa IT w firmie SecuRing. Fascynat nowych technologii i podatności z nimi związanych. Zawodowo zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa aplikacji webowych i mobilnych, ze szczególnym naciskiem na system iOS. Jest twórcą bezpiecznych kodów Ruby on Rails dla projektu OWASP Security Knowledge Framework, a także założycielem Uniwersyteckiego Koła Ochrony Danych działającego przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W wolnym czasie prowadzi infosec bloga https://wojciechregula.blog

Jarosław Ulczok

Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku Informatyka. Pracował w firmach Clico, Safenet/Gemalto, obecnie pracuje w firmie Thales. Jest konsultantem bezpieczeństwa oraz certyfikowanym trenerem z wiodących na rynku rozwiązań ochrony zawartość i kryptografii. Swoje ponad 20-letnie doświadczenie wykorzystuje do doradzania klientom w doborze odpowiedniego systemu ochrony danych z zakresu silnego uwierzytelniania i szyfrowania danych. Prowadzi prelekcje na licznych konferencjach organizowanych w kraju i za granicą. W latach minionych pracował jako inżynier i programista w firmie zajmującej się dostarczaniem dedykowanych rozwiązań dla instytucji finansowych i sektora energetycznego.