Prelegenci
Poznaj specjalistów, którzy zdecydowali podzielić się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem:
Adrian Piechota
Starszy analityk ds. bezpieczeństwa IT w SOC'u grupy ING. Wieloletnie doświadczenie w zakresie monitorowania bezpieczeństwa sieci, infrastruktury oraz aplikacji webowych. Certyfikowany Threat Hunter oraz Penetration Tester. Uczestnik licznych szkoleń dotyczących tematyki OSINTu oraz bezpieczeństwa systemów Windows / Linux. Po godzinach fan CTFów oraz gotowania.
Artur Rybicki
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Z obszarem IT security związany od 7 lat. W tym okresie pracował w Security Operation Center, odpowiedzialny za monitoring aplikacji i infrastruktury; w Computer Security Incident Response Team, gdzie analizował ataki z użyciem phishingu. Z Fluorem związany od 4 lat. Od ostatniego roku pełni rolę Tech Lead'a we wdrożeniu rozwiązania wspomagającego zarządzanie dostępem uprzywilejowanym. Posiada doświadczenie jako programista, tester i wdrożeniowiec rozwiązania monitorującego infrastrukturę.
Bartosz Chałek
Starszy ekspert ds. bezpieczeństwa IT CERT ING Banku Śląskiego, absolwent Informatyki na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Programista z wieloletnim stażem, security researcher. Obecnie pracujący na stanowisku pentestera i threat huntera.
Dr inż. Błażej Adamczyk
Główny architekt systemów IT w COI. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa systemów IT i reverse engineering. Bug hunter i zwolennik podejścia full/responsible disclosure. Fanatyk Linuxa i wszelkiego Open Source. Specjalizuje się w technologiach wirtualizacji systemów i sieci komputerowych. Nie zatrzymuje swojej wiedzy tylko dla siebie, wykłada na Politechnice Śląskiej, gdzie dzieli się nią z początkującymi inżynierami.
Daniel Suchocki
Daniel Suchocki - ekspert z dziedziny informatyki śledczej i analiz powłamaniowych. Biegły sądowy z zakresu cyberprzestępczości i cyberterroryzmu. Do tej pory wydał dla organów ścigania ponad 2200 opinii, a jako dyrektor w laboratoriach śledczych nadzorował ich już ponad 7 000. Jest konsultantem zarówno dla służb, policji jak również dla prywatnych przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa sieciowego, analiz powłamaniowych i behawiorystki złośliwych kodów. Specjalizuje się w projektowaniu Security Operations Center (SOC) oraz tworzeniu laboratoriów informatyki śledczej. Swoje doświadczenie wykorzystuje przy realizacji projektów wdrożeniowych systemów bezpieczeństwa informacji i reakcji na incydenty w instytucjach bankowych, finansowych i telekomunikacyjnych. Umiejętności z zakresu zwalczania i wykrywania ataków cyberprzestępczych zdobywał na licznych szkoleniach w kraju i za granicą między innymi w Londynie czy Nowym Jorku. Wykładowca tematyki cyberprzestępczości na wielu uczelniach wyższych, autor technicznych szkoleń: Techniki Hackingu i Cyberprzestępczości oraz „Bezpieczeństwo pracowników biurowych". Jest autorem wielu publikacji na tematy związane z elektronicznym materiałem dowodowym i informatyką śledczą, które ukazały się w prasie fachowej i wydawnictwach książkowych. Często można usłyszeć go w radiu lub telewizji, gdzie zapraszany jest w roli niezależnego eksperta. Organizator wielu zamkniętych konferencji dla agencji rządowych i prokuratur z zakresu walki z zagrożeniami cyberprzestępczymi i cyberterroryzmem. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa i informatyki śledczej: EC-Council Certified Ethical Hacker (CEH), Cellebrite Certified Physical Analyst (CCPA), Cellebrite Certified Logical Operator (CCLO), Certificate X-Ways Forensics.
Daniel Jeczeń
Threat Hunter w ING Hubs Poland. Odpowiedzialny za monitorowanie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa i tworzeniem reguł wykrywających podejrzane aktywności powiązane z tymi zagrożeniami. Aktywny uczestnik konkursów CTF i platform typu HackTheBox, TryHackMe. Posiada doświadczenie w programowaniu, wdrażaniu i utrzymywaniu systemów bezpieczeństwa, oraz analizie danych i tworzeniu modeli uczenia maszynowego. Prywatnie entuzjasta gier komputerowych i grania na gitarze.
Grzegorz Niedziela
Bug bounty hunter, content creator Haker, który porzucił pracę pentestera na etacie w celu podążania za marzeniem stylu życia bug bounty huntera. Ukierunkowany na hakowanie aplikacji webowych. Twórca kanału YouTube “Bug Bounty Reports Explained”, będącego jednym z największych kanałów o tematyce bug bounty. Tworzy też materiały edukacyjne na inne media społecznościowe, prowadzi newsletter, a nawet podcast. Po wstaniu od komputera prowadzi aktywny tryb życia, spędzając sporo czasu na siłowni i ściance wspinaczkowej.
Łukasz Wroński
Entuzjasta bezpieczeństwa, początkujący jutuber, deweloper z wieloletnim doświadczeniem, wannabe haker, ojciec dwójki małych mądrali, basista i internetowy troll
Maksym Brzęczek
Absolwent kierunku Data Science na Politechnice Śląskiej. Pentester odpowiedzialny za prace naukowo badawcze, testy aplikacji webowych i mobilnych. Od 6 lat związany z branżą nowych technologii, bezpieczeństwem teleinformatycznym oraz analizą danych. W wolnym czasie interesuję się technologiami kosmicznymi i rozwojem biznesu. Członek zarządu Efigo Sp.z o.o.
Janusz Pietraczuk
Janusz Pietraczuk przed dołączeniem do CQURE w 2019 roku przez 8 lat pracował w doradztwie biznesowym, świadcząc usługi konsultingowe dla największych instytucji krajowych z sektora ochrony zdrowia oraz usług publicznych i rządowych. Dziś wykorzystuje on swoją wiedzę o cyberbezpieczeństwie, edukacji i doradztwie, aby pomóc klientom CQURE w budowaniu i dostarczaniu skutecznych rozwiązań, związanych z bezpieczeństwem użytkowników końcowych oraz szkoleń dla specjalistów IT. Jako manager ds. sprzedaży i produktu w CQURE Academy Janusz zarządza różnymi projektami szkoleniowymi z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także jest odpowiedzialny za budowanie długotrwałych relacji z klientami krajowymi i międzynarodowymi. Wykorzystując swoje umiejętności organizacyjne, dydaktyczne i komunikacyjne zaprojektował, napisał oraz koordynował realizację kilkudziesięciu szkoleń, dostosowanych do zróżnicowanej publiczności z każdego zakątka świata. Jako trener CQURE Academy, Janusz poprowadził wiele warsztatów zarówno dla odbiorców technicznych, jak i nietechnicznych. Jest on entuzjastą nowoczesnej edukacji i mocno wierzy, że najlepsze szkolenia to takie, które są dostosowane do potrzeb i preferencji grupy docelowej.
Michał Zięba
Penetration Tester, ING Hubs Poland, Członek zarządu 17 53c. Absolwent Politechniki Śląskiej. Przygodę z bezpieczeństwem rozpoczął na studiach w Studenckim Kole Naukowym SecFault. Pracuje jako Pentester w ING Hubs Poland. Po godzinach amator otwierania kłódek.
Patryk Długajczyk
Absolwent kierunku Informatyka na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, związany z branżą bezpieczeństwa IT od 6 lat. Pentester webaplikacji, aplikacji mobilnych i infrastruktury. Odpowiedzialny również za prowadzenie testów wydajnościowych i socjotechnicznych. Autoryzowany trener Offensive Security. Prywatnie miłośnik sportów wodnych.
Paweł Kusiński
Starszy konsultant ds. bezpieczeństwa IT w SecuRing od marca 2020 roku, specjalizujący się w bezpieczeństwie chmury. Paweł wykonuje testy penetracyjne i audyty infrastruktury dla szerokiej gamy projektów informatycznych. Jego głównym obszarem zainteresowań są aplikacje webowe oraz bezpieczeństwo w chmurze – w szczególności Amazon Web Services. Posiada doświadczenie w przeprowadzaniu przeglądu konfiguracji AWS, a także w podnoszeniu świadomości bezpieczeństwa wśród zespołów projektowych w tym zakresie. Prowadzący zaawansowanego szkolenia "Practical AWS Security"
Piotr Kozowicz
Starszy ekspert ds. bezpieczeństwa IT CERT ING Banku Śląskiego, absolwent Informatyki na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. 13 lat doświadczenia jako administrator systemów instytucji finansowych grupy ING, obecnie na stanowisku pentestera i threat huntera.
Rafał Meisel
Software Engineer w Sopra Steria Polska oraz absolwent Politechniki Śląskiej. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu security od OSINTu, aż po programowanie defensywne. Uwielbia przekazywać wiedzę w prostej i zabawnej formie, a jego prezentacje są uważane za "lepsze od seriali na Netflix'ie". W wolnych chwilach gracz Rummikuba oraz adept języka japońskiego!
Tomasz Biernat
Związany z CyberSec od dawna, od 3 lat zdobytą wiedzę skutecznie wykorzystuję w ING Hubs Poland gdzie zwiększam możliwości detekcji, aktywnie rozwijam się w kierunku IT Security management'u. Pasjonat certyfikacji, analityk bezpieczeństwa, threat hunter w Security Operations Center ale także Pentester i security ewangelista, głosząc to co poznane z głodem na więcej. Doświadczenie offsec’owe wykorzystuję w trakcie codziennej analizy incydentów bezpieczeństwa. Top 5 in the world global ethical hacking leaderboard. Trójboista i podróżnik w czasie wolnym.